Jak pielęgnować krótkie włosy
Pielęgnacja

Jak pielęgnować krótkie włosy

Skąd wzięło się stwierdzenie, że długie włosy ułożyć trudniej niż krótkie? Co prawda wydawać by się mogło, że im dłuższe włosy, tym większy kłopot z ich stylizacją, jednak przypuszczenia te są co najmniej przewrotne. Jak dbać o włosy krótkie i jak z nimi postępować po wyjściu z salonu fryzjerskiego? Oto kilka praktycznych porad.

Codzienna stylizacja

Układanie krótkich włosów to niezwykle absorbująca czynność. Dowód? Kobieta z długimi włosami wchodzi rano do łazienki, kilka razy przeczesuje włosy szczotką, upina w luźny kok i szykuje się do pracy. Piętro niżej mieszka pani z krótką fryzurą. Jej poranne zmagania są dosyć wyczerpujące i bardzo czasochłonne, a efekt końcowy nie zawsze ją zadowala. Jeśli myślisz o sprawieniu sobie krótkiej fryzury, upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu i cierpliwości na codzienną stylizację.

Fachowe rady z salonu

Zdecydowałaś się na konkretną fryzurę i wiesz dobrze jak dbać o półdługie włosy? Przyszła pora na wizytę u fryzjera. Warto skorzystać z porad profesjonalisty, którego wprawne oko w mig oceni, czy fryzura, którą wybrałaś, będzie odpowiednia dla twojego kształtu twarzy. Ponadto w salonie uzyskasz wskazówki, które skrócą twój czas żmudnego układania włosów o poranku.

Stylista fryzur oceni stan twoich włosów i zaproponuje fryzurę, która będzie współpracować z twoją taflą. Nie upieraj się przy swojej wizji, bo niektóre z fryzur z pozoru wydają się łatwe do ułożenia, a w rzeczywistości jedynie wprawna ręka stylisty jest w stanie je ujarzmić.

Jak poprawić stan swoich włosów?

Przede wszystkim używaj szamponu o łagodnym składzie, który delikatnie oczyści włosy i skórę głowy. Niech nie skusi cię ziołowy skład kosmetyku, który zazwyczaj powoduje przetłuszczanie się głowy. Dodatkowo spraw sobie odżywkę wspomagającą porost włosów. Krótkie pasma naprawdę źle wyglądają, jeśli jest ich mało, a prześwity skóry widać gołym okiem.

Podczas mycia głowy regularnie wykonuj krótki masaż głowy. Pobudzisz tym samym krążenie, co wpływa korzystnie na porost włosów. Bardzo dobrym elementem pielęgnacji jest olejowanie włosów. Oleje zawierają mnóstwo cennych składników, które skutecznie odżywiają włosy. Uważaj, aby nieprzesadzić z ilością produktu. Nadmiar oleju powoduje, że włosy stają się oklapnięte.

Jak pielęgnować krótkie włosy

Działaj także od wewnątrz, dostarczając organizmowi sporej dawki witamin i minerałów. Stosuj zdrową dietę, pij herbatki ziołowe i zażywaj suplementy.

Fryzura na cały dzień

Chcąc utrwalić fryzurę postaw na kosmetyki, które nie obciążają włosów. Dobrze sprawdzi się lekka pianka lub żel z siemienia lnianego. Ciekawym rozwiązaniem jest też żel mrożony.

Co w przypadku cienkich włosów?

Przy cienkich lub rzadkich pasmach najlepiej sprawdza się fryzura z przedziałkiem na bok. Delikatne stopniowanie z jednej strony sprawi, że całość zyska wizualnie na objętości. Z mocnego cieniowania powinny zrezygnować panie, których włosy mają tendencję do puszenia się. Typowe „schody” bardzo źle wyglądają przy włosach oklapniętych, pozbawionych objętości.