Jak pielęgnować włosy rozjaśniane?
Pielęgnacja

Jak pielęgnować włosy rozjaśniane?

Rozjaśnianie włosów należy do ulubionych zabiegów, które fundują sobie kobiety. Blondynki postrzegane są w społeczeństwie jako atrakcyjniejsze, zwłaszcza przez panów. Panie o blond włosach są pewniejsze siebie, jasna tafla wizualnie odmładza i sprawia, że twarzy wydaje się bardziej promienna. Pielęgnacja rozjaśnianych włosów wymaga jednak wielu poświęceń. Przeczytaj, jak dbać o tego typu pasma.

Niekorzystny skład

Rozjaśniacze zawierają w sobie sporo składników chemicznych, które mocno ingerują w strukturę włosa, naruszając go. Powstałe zmiany są nieodwracalne, co oznacza, że żaden kosmetyk nie jest w stanie wpłynąć na powstałe zniszczenia, całkowicie wypełniając ubytki. Pielęgnacja rozjaśnianych włosów wymaga przede wszystkim systematyczność. O taflę można skutecznie zadbać, podejmując odpowiednie kroki.

Intensywna pielęgnacja

Włosy potraktowane rozjaśniaczem wymagają intensywnej regeneracji. Wszystkim kobietom zaleca się olejowanie włosów, które mocno nawilża i odżywia pasma. Regeneracja olejem ma sens, o ile wykonywana jest regularnie. Kwasy tłuszczowe oraz bogactwo innych składników głęboko wnika we włosy, wzmacniając je.

Jak pielęgnować włosy rozjaśniane?

Olejowanie nie jest skomplikowane i wykonuje się je w domu. Olej należy nakładać na czyste i suche włosy, choć niektóre z kobiet preferują metodę olejowania na mokro. Zaaplikowany olej należy pozostawić pod szczelnym przykryciem na włosach na co najmniej kilka godzin. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na taki zabieg, możesz go nieco skrócić, dodając do ulubionej maski porcję dowolnego oleju. Przygotowaną mieszankę nałóż na włosy i pozostaw na 30 minut. Jeśli obawiasz się, że nie zmyjesz gęstego oleju z pasm, przed jego nałożeniem popsikaj pasma nawilżającą mgiełką. Aby dostarczyć włosom jeszcze większej ilości składników, do buteleczki z mgiełką dodaj miód lub glicerynę.

Regularnie dbaj o końcówki

To właśnie w tej części włosa najbardziej widać zniszczenia Włosy są tam najbardziej przesuszone, zatem najszybciej ulegają zniszczeniom. Jeśli zauważyłaś rozdwojone końcówki, jedynym ratunkiem będzie ich ścięcie. Od tej pory systematycznie pielęgnuj końce włosów, wcierając w nie odżywcze serum do włosów zniszczonych. Czynność tę należy wykonywać po każdym myciu głowy.

Podrażniona skóra – co robić?

Rozjaśnianie może w niektórych przypadkach powodować podrażnienie skóry głowy. Objawia się to wówczas swędzeniem, któremu towarzyszy zaczerwienienie oraz pieczenie. W przypadku podrażnionej skóry dobrze jest włączyć do pielęgnacji kosmetyki zawierające alantoinę lub aloes. Dobrym pomysłem jest też przygotowanie żelu lnianego, który stanowi rodzaj naturalnej maski regenerującej.

Żel lniany otrzymujemy poprzez zagotowanie ziaren lnu. Gotowanie powinno trwać do momentu powstania galaretowatej substancji.

Niektóre z pań decydują się też zastosować ziołowe wcierki. Przestrzegam przed tego typu zabiegami, ponieważ niektóre zioła mogą dodatkowo podrażniać skórę głowy.

Problem puszących się włosów

Puszenie się włosów następuje w chwili, kiedy łuski pasm unoszą się. Włosy są wtedy trudne do rozczesania, plączą się i wglądają jak miotła. Jest to zazwyczaj oznaką nadmiaru kosmetyków zawierających humektanty. Rozsądnym wyjściem z takiej sytuacji jest zastosowanie odżywki z parafiną lub silikonem. Zwracaj też uwagę na zawartość alkoholi w kosmetykach do pielęgnacji włosów. Większość z nich silnie wysusza taflę.

Systematyczna pielęgnacja rozjaśnianych włosów szybko przyniesie efekty, jeśli zastosujesz się do powyższych rad. Ogromną przewagę nad kosmetykami z drogerii ma moc natury, korzystaj więc do woli.