Jak pielęgnować włosy farbowane
Pielęgnacja

Jak pielęgnować włosy farbowane

Nic tak nie poprawia humoru kobiecie, jak nowe buty, torebka, czy fryzura. Koloryzacja włosów jest bez wątpienia jednym z najczęściej wykonywanych usług w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Panie chcą wyglądać młodziej, odświeżyć wygląd, czy dyskretnie zakryć pierwsze siwe pasma. Zanim zdecydujesz się na zmianę koloru włosów, przeczytaj poniższy artykuł, z którego dowiesz się jak pielęgnować włosy farbowane.

Co musisz wiedzieć o koloryzacji

Każdorazowy zabieg farbowania włosów oznacza ingerencję w strukturę włosa. Pasma są osłabione, co jest wynikiem działania silnej chemii zawartej w farbach. Jeśli nie zadbasz odpowiednio o swoje włosy po koloryzacji, tafla straci swój blask i z czasem stanie się sianowata. Taki spadek formy sprawia, że panie ponownie udają się na farbowanie, co prowadzi do zamkniętego kręgu błędów w pielęgnacji.

Jeśli nie zatroszczysz się o swoje włosy po opuszczeniu salonu fryzjerskiego, tafla straci swój połysk, kolor wyblaknie, a włosy nawet mogą zacząć wypadać.

Który szampon i odżywka?

Pasma potraktowane farbą są bardzo osłabione, dlatego należy im się solidna porcja substancji odżywczych i wzmacniających. Niezbędna będzie również ochrona przed utratą koloru.

Kupuj przede wszystkim kosmetyki przeznaczone do włosów farbowanych. Wiele producentów zaleca stosowanie produktów z jednej linii, które wzajemnie się uzupełniają.

Najlepszy szampon to ten o właściwościach delikatnie myjących włosy i skórę głowy. Unikaj szamponów z SLS, które prócz składników niekorzystnych dla włosów farbowanych powodują płowienie koloru. Znajdź produkt, który zawiera olej z kiełków pszenicy, glicerynę czy proteiny owsa.

Decydując się na odżywkę, postaraj się znaleźć taką, która nawilża włosy oraz skórę głowy. Jednym z kluczowych składników będzie olej z awokado lub keratyna, która głęboko wnika w strukturę włosa, wypełniając powstałe mikrouszkodzenia. Olej z awokado zawiera kwasy tłuszczowe, które zbawiennie wpływają na włosy. Dodatek witamin i minerałów wzmocni taflę sprawiając, że włosy będą sprężyste i dociążone.

Dobrym pomysłem jest też wzmacnianie włosów, działając od wewnątrz. Warto regularnie dostarczać organizmowi witamin ze zdrowej diety, które zbawiennie wpłyną na kondycję twojej tafli.

Jak pielęgnować włosy farbowane

Co jeszcze będzie mi potrzebne?

Szampon i odżywka to kosmetyki bazowe. Aby zachować zdrowy wygląd swoich włosów, musisz powiększyć ten zestaw o dodatkowe kosmetyki:

  • Maska do włosów – przydatna, gdyż intensywnie regeneruje włosy, delikatnie wypełniając powstające w nich ubytki. Maskę należy stosować raz w tygodniu
  • Serum – kosmetyk niezbędny, jeśli chcesz zachować zdrowe końcówki włosów. Serum należy delikatnie wcierać w dolną część włosów po każdym myciu. Kosmetyk taki powinien być gęsty i zawierać odżywcze olejki czy ekstrakty z roślin

Teraz masz pełną wiedzę na temat tego, jak pielęgnować włosy farbowane. Najlepsze efekty pojawią się wtedy, gdy systematycznie używasz powyższych kosmetyków. Teraz nie musisz już bać się strat związanych z koloryzacją włosów.