Jak olejować włosy na mokro?
Olejowanie

Jak olejować włosy na mokro?

Olejowanie włosów to zabieg, który z powodzeniem można wykonywać samodzielnie w zaciszu własnej łazienki. Regularne nawilżanie włosów tą metodą pozwala uzyskać piękną taflę, mocno odżywioną cennymi składnikami. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak olejować włosy na mokro, zachęcam do lektury.

Dla wytrwałych

Zanim jeszcze rozpoczniesz swoją przygodę z olejowaniem włosów, musisz wiedzieć, że ta forma pielęgnacji sprawdza się jedynie u cierpliwych osób. Pierwsze efekty regularnych zabiegów widać najwcześniej po miesiącu. Osobną kwestią jest jeszcze dobór odpowiedniego oleju oraz prawidłowego wykonywania zabiegu. Jeśli więc szybko się zniechęcasz lub oczekujesz błyskawicznych rezultatów, nie decyduj się na olejowanie.

Jak olejować włosy na mokro?

Metody olejowania tafli

Wyróżnia się dwa rodzaje olejowania włosów: na sucho oraz na mokro. Sama zdecyduj, która forma bardziej ci odpowiada. Obydwie są dosyć czasochłonne i wymagają odpowiedniego zabezpieczenia włosów.

Olejowanie na sucho polega na nakładaniu oleju na czyste, wysuszone włosy. Olej powinien pozostać na głowie przez najbliższe kilka godzin, zatem poleca się stosować olej na noc, a spłukać dopiero następnego dnia. W tym czasie składniki oleju dobrze wchłoną się we włosy docierając wszędzie tam, gdzie potrzeba.

Olejowanie na mokro sprawdzi się bardziej u osób, które nie mogą pozwolić sobie na długie przesiadywanie w łazience. Tutaj wystarczy już 30 minut, aby efekty były widoczne po kilku tygodniach.

Jak olejować włosy na mokro?

Metoda jest bardzo prosta. Wystarczy wlać do większej miski ciepłej wody i uzupełnić ją niewielką ilością ulubionego oleju. Najczęściej polecanym produktem jest olej roślinny lub oliwa z oliwek. Panie, które dłuższy czas eksperymentują z włosami, mogą skusić się na olej z pestek winogron czy łagodny olej lniany.

W przygotowanym roztworze wody z olejem należy dokładnie zanurzyć wszystkie włosy. Po kilku minutach nadmiar wody odcisnąć, a włosy zawinąć w ręcznik. Dobrym sposobem jest nałożenie czepka, który zwiększy efekty działania oleju. Po upływie 30 minut do włosów warto dodać ulubioną odżywkę lub maskę i ponownie zawinąć w czepek lub ręcznik na kolejne pół godziny. Ostatnim etapem zabiegu jest dokładne umycie włosów szamponem. Kluczowe jest, aby pozostawić je potem do wyschnięcia, bez użycia suszarki.

Pamiętaj, że aplikacja odżywki czy maski nie jest obowiązkowa. Istotne jest, aby woda, którą mieszasz z olejem była ciepła. To właśnie temperatura działa tutaj na korzyść twoich włosów. Jak często używasz oleju do swoich włosów? Podziel się swoimi spostrzeżeniami w komentarzu.