Jak wybrać odpowiedni szampon?
Mycie

Jak wybrać odpowiedni szampon?

Zdarza się, że szampony dostępne w wielu sklepach czy drogeriach zamiast wypłukiwać składniki odżywcze, osłabiają kondycje włosów. Właściwy szampon powinien oczyszczać włosy i skórę głowy z łoju, złuszczonego naskórka, brudu oraz wszelkich pozostałości preparatów kosmetycznych. Po ich zastosowaniu włosy nie mogą być wysuszone, tłuścić się czy uczulać. Niestety na rynku mimo tak ogromnej ilości różnych produktów do pielęgnacji włosów to nadal wiele kobiet skarży się na jakość szamponów do włosów.

Rola szamponów

Szampon do włosów ma przede wszystkim umyć włosy po to, by pozbyć się nagromadzonego brudu, tłuszczu i wszystkich innych substancji. Bez regularnego mycia włosy staną się matowe. Tylko systematyczna pielęgnacja zapewni włosom odżywienie, nada im odpowiednią miękkość i łatwiej będą się układały. Receptura każdego szamponu do włosów powinna być odpowiednio dopracowana. Wszystkie składniki jakie mają się w nim znaleźć powinny przejść przez różne testy. Najbardziej istotne w składzie szamponu są lipidy i alkohole. Powinny być wyposażone także w różne elementy odżywiające. Przykładem może być chlorek dokozylotrójmetyloamoniowy. W szamponach odnaleźć możemy również odżywki jonowe i kationowe, a także nowe silikony.

Jak wybrać odpowiedni szampon?

Powód rezygnacji z częstego mycia włosów

Wiadomym faktem jest to, że włosy wilgotne są z reguły najsłabsze. Wiele kobiet często rezygnuje z częstego mycia z powodu skutków częstego szamponu, który podczas mycia pozbawia włosy i skórę głowy niezwykle ważnych składników odżywczych. Prawdą jest, że szampony eliminują pewne składniki odżywcze, znajdujące się we włosach. Mowa tutaj najczęściej o lipidach. Jest to spowodowane obecnym stylem życia, a dokładniej częstym farbowaniem, które osłabia strukturę lipidową włosów. Włosy pozbawione lipidów są suche, co najczęściej kończy się problemem rozdwajania końcówek. Kobiety wykazują ogromną chęć zakupienia szamponu, który będzie dostarczał włosom odpowiednich składników odżywczych, wówczas ta odwaga z pewnością zmaleje.